TVKISS LIVE
 
   

26.04.2015 - Осветување на возобновените конаци на Бигорскиот манастир Свети Јован Крстител
Возобновувањето на изгорените конаци на Бигорскиот манастир покажуваат дека Македонците знаат како да ги сочуваат своите духовни корени и да се сплотат кога е им е најтешко. Ова се пораките на црковните великодостојници од денешното осветување на конаците кое се прави по обновата која траеше речиси

25.04.2015 - Два културни настани синоќа се одржаа во Гостивар
Во Центарот за култура АСНОМ во Гостивар синоќа се одржа Пијано рецитал. Во галеријата Култ во Гостивар синоќа беше отворена самостојна изложба на академскиот сликар Симонида Филипова - Китановска.

25.04.2015 - Претставата Вишновата градина премиерно ќе биде прикажана во Центарот за култура во Тетово
Станува збор за урнебесна комедија и потресна трагедија на најпознатиот руски раскажувач и драмски писател - Антон Павлович - Чехов во режија на Саше Серафимовски.

25.04.2015 - Акциска контрола на полицијата во угостителски објекти
Дали во угостителските објекти во Тетово им се служи аклохол на малолетници, контролираа вчеравечер надлежните служби. Од 9те малолетници кои при ацијата биле алкотестирани, 8 биле под дејство на алкохол.

25.04.2015 - Тест возење на "Тојота" во Тетово
Тест возење на автомобили од марката "Тојота" денес организираше Авто салонот "Авто Чајка" од Тетово во соработка со инпортерот од Скопје, Тојота Авто Центар. Заинтересираните имаа можност одблизу да се запознаат со најатрактивните модели и притоа да ја добијат попусти.

24.04.2015 - Хуманитарна забава за семејството Ристовски
Младите волонтери од Црвениот Крст Тетово и нивните пријатели преку забава ќе му помогнат на семејството Ристовски од Сиричино. Утре во пензионерскиот дом во Тетово и повикуваат сите хумани луѓе да дојдат и да дадат придонес, преку забава да обезбедат дел од потребните градежни материјали за изград

24.04.2015 - Двајца тетовци ноќеска биле физички нападнати од две лица кои предходно правеле неред на улица
17-годишна девојка се обидела да се самоубие со скокање од метална ограда кај железнички премин. Од билтенот на СВР Тетово и информација за четворица повредени во сообраќајка во Гостивар.

23.04.2015 - Трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар
Министерот за финансии и вице-премиер Зоран Ставрески, министерот за труд и социјала Диме Спасов и пратеникот Влатко Ѓорчев зборуваа пред гостиварци на трибина што синоќа во Гостивар ја организираше ВМРО-ДПМНЕ.

23.04.2015 - Редовната имунизација на детето од септември ќе биде главен услов за негово запишување во прво одделение
Годинава ќе бидат воведени и петто и шесто валентните вакцини. Оваа недела се одбележува европската недела на имунизација.

23.04.2015 - Редовен полициски билтен
Во сообраќајна несреќа животот го загуби седумдесет и седумгодишен пешак од Гостивар. Полицискиот билтен бележи и две излетувања на автомобили од пат.прикажани: 1 - 11 од 18937  |  следни 10

 
     
 
 
Телевизија Кисс започна да емитува програма во 1994 година и во тоа време беше една од првите приватни телевизиски куќи во Македонија. Нашиот телевизиски сигнал ја покрива полошката котлина и планинскиот регион и опфаќа два града, Тетово и Гостивар и стотина села, односно, околу 300 до 350 илјади потенциални гледачи. Програмата тече 24 часа, а емитуваме програма од наше производство како и лиценцни содржини.
     
   
     
 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     

 
 
наши деловни партнери
 
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.