TVKISS LIVE
 
   

22.09.2014 - Во Тетово одбележан Меѓународниот ден без автомобили
Тоа беше повод за промоција на новите велосипедски патеки низ градот. Тетовските основци со своите велосипеди ги испробаа новите патеки, а се провозеа и низ тетовските улици.

22.09.2014 - Кучиња на автопат - честа причина за сообраќајки
Поради бездомни кучиња и други животни зачестија сообраќајните негзоди на автопатите од Тетово кон Скопје и кон Гостивар, предупредуваат од полицијата. Само во неделата од 9 до 19 часот се случиле 4 незгоди во кои откако удреле во куче материјална штета претрпеле сопстевниците на возилата.

22.09.2014 - Осуммнина возеле под дејство на алкохол
Викендов во Тетово и во Гостивар спроведени акциски контроли. Во Tетово биле алкотестирани 47 возачи, од нив 8 управуавле под дејство на алкохол. Во Гостивар пак, од алкотестираните 43 возачи, шест возеле под дејство на алкохол.

22.09.2014 - Во полошко се уште нема формирано ниту една земјоделска задруга
Во источна Македонија и ресенско каде веќе функционираат по неколку. Здружувањето на земјоделците треба да овозможи помал трошок за производство, а подобар пласман на производите поради заедничкиот настап на пазарот.

22.09.2014 - Тетекс по година и половина на домашен терен го пречека Металург
Фудбалскиот клуб Тетекс се врати да игра на домашен терен, на градскиот стадион во Тетово. Во рамки на осмото коло од првата фудбалска лига го играше натпреварот со Металург.

20.09.2014 - Дамир Пух со успешен настап на финалето на "Гитар ајдол" во Лондон
Рамо до рамо со гитаристи од целиот свет, тетовецот Дамир Пух, минатиот викенд успешно настапи на финалето на светската натпреварувачка манифестација "Гитар ајдол", која минатиот викенд се одржа во Лондон, Англија. Од таму се врати со награда и корисно музичко искуство.

20.09.2014 - Трибина за семејно насилство организираше Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ при ОК во Тетово
Семејното насилство веќе не е тајна која се чува меѓу четирите ѕидови на домот. Жртвите се почесто се охрабруваат да проговорат за своите проблеми во семеjството, посочи Душко Миновски, државен советник во Министерството за труд и социјална политика.

20.09.2014 - Интензивни сообраќајни контроли во Гостивар
Сообраќајната полиција во Гостивар со интензивни контроли низ улиците, особено оние во близина на училиштата. Освен возачите се контролираат и пешаците, дали колку ги почитуваат правилата и прописите.

19.09.2014 - Привршуваат работните активности во Соборниот храм Свети Кирил и Методиј
Овој свет храм во иднина ќе биде место на поголемите случувања во тетовско-гостиварската епархија.

18.09.2014 - Повреденото момче во сообраќајна несреќа во Чегране
Во сообраќајна несреќа во гостиварското село Чегране повредено е тринаесетгодишно момче. Го удрило возило, додека се движел по улица со велосипед. Од полицијата соопштуваат дека е извршен увид на местото на несреќата и се расветлуваат поединостите поврзани со случајот.прикажани: 1 - 11 од 18184  |  следни 10

 
     
 
 
Телевизија Кисс започна да емитува програма во 1994 година и во тоа време беше една од првите приватни телевизиски куќи во Македонија. Нашиот телевизиски сигнал ја покрива полошката котлина и планинскиот регион и опфаќа два града, Тетово и Гостивар и стотина села, односно, околу 300 до 350 илјади потенциални гледачи. Програмата тече 24 часа, а емитуваме програма од наше производство како и лиценцни содржини.
     
   
     
 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     

 
 
наши деловни партнери
 
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.