TVKISS LIVE
 
   

09.11.2018 - Од среда до денес во Скопје се одржа седмиот по ред Самит Македонија 2025
Собраните средства беа пренаменети кон новоформираниот Фонд за талентирани студенти.

09.11.2018 - 12 илјади денари месечно за храна
За дневните оброци граѓаните месечно трошат од 8 илјади па до 18 илјади денари, или тоа се секогаш повеќе од половина од семејниот буџет. Според статистичките податоци едно четиричлено семејство просечно троши една минималната плата само за исхрана.

09.11.2018 - Гостиварка паднала од балкон додека се обидувала да поправи ролетна
Итно е префрлена на скопските клиники. Во билтенот на СВР Тетово регистрирани случaи на пронајдено оружје и нелегална сеча на дрва.

09.11.2018 - Минатиот месец 65 сообраќајни несреќи се случиле на тетовското, а 26 на гостиварското подрачје
За среќа во нив немало жртви. И бројот на откриени сообраќајни прекршоци во тетовско е двојно поголем од прекршоците направени на гостиварското подрачје.

08.11.2018 - Сообраќајните контроли ќе се интензивираат
Полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Тетово со апел до граѓаните за почитување на сообраќајните правила, особено за носење на зимска опрема по 15 ноември. Во спротивно потсетуваат дека полициските службеници се постојано на терен и соодветно ги санкционираат прекршоците.

08.11.2018 - Архиепископот Стефан - Народот многу се оддалечи од верата
По повод празникот Свети Димитрија или кај народот познат како Митровден утринава во православниот храм во село Теарце посветен на великомаченикот Димитриј, беше отслужена света Боженствена архирејска литургија. Со службата чиноначалствуваше арихиепископот Охридски и Македонски Г.Г Стефан

08.11.2018 - Полицијата бележи два физички напади во текот на вчерашниот ден
Физички нападнат 17-годишник од Челопек додека чекал автобус. Двајца соселани нападнале 27-годишник од Чегране и неговиот брат. Во билтенот на СВР Тетово и информација за пронајден кокаин.

07.11.2018 - Најавата на владата за воведување на прогресивниот данок данок ја подели бизнис фелата
Најавата на владата за воведување на прогресивниот данок ја подели бизнис фелата. Некои сметаат дека треба да се воведе ваквиот данок ако сакаме правна и социјална држава, други пак се против ваквото оданочување.

07.11.2018 - Дел од тротоарот на булеварот "Благоја Тоска" ослободен за движење на пешаци
По иницијатива на граѓани, дел од тротоарот на булеварот "Благоја Тоска" е ослободен за движење на пешаци. Сопствениците на возила и понатаму на мака, немаат доволно паркинг места за паркирање пред зградите во кои живеат, но и на другите улици во градот.

07.11.2018 - Информации од полициски билтен
Полицијата денес информира дека 67 годишна жена од Лешок пријавила семејно насилство извршено од нејзиниот 50 годишен син кој ги нападнал сопругата и другите членови на семејството. Вчера на регионалниот пат Тетово-Волковија при судир на две возила повреден е 26 годишник. Во полицијата вчера се одржа средба со претставници на навивачките групи.прикажани: 11 - 21 од 22554  |  претходни 10 | следни 10

 
     
 
 
Телевизија Кисс започна да емитува програма во 1994 година и во тоа време беше една од првите приватни телевизиски куќи во Македонија. Нашиот телевизиски сигнал ја покрива полошката котлина и планинскиот регион и опфаќа два града, Тетово и Гостивар и стотина села, односно, околу 300 до 350 илјади потенциални гледачи. Програмата тече 24 часа, а емитуваме програма од наше производство како и лиценцни содржини.
     
   
     
 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     

 
 
наши деловни партнери
 
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.