TVKISS LIVE
 
   

19.09.2018 - На Тетовскиот универзитет беше промовирана книгата Македонски мултиетнички јазли битка за едно или две општества
На Тетовскиот универзитет беше промовирана книгата Македонски мултиетнички јазли битка за едно или две општества. Автор на книгата е Заменик Министерот за образование Петар Атанасов.

18.09.2018 - Како до поголем ред и мир во училишните објекти и поголема безбедност на учениците
Како до поголем ред и мир во училишните објекти и како до поголема безбедност на учениците во сообраќајот денес договараа директорите на тетовските училишта со претставници на Секторот за внатрешни работи.

18.09.2018 - 74 години од битката кај мавровското село Беличица
Букети свежи цвеќиња денес беа положени пред бистите на народните херои Ѓоце Стојчевски Амбарче и Тодор Ципоски Мерџан.

18.09.2018 - Под закана со пиштол разбојник одзел 5 илјади евра од Агенција за трансфер на пари во Тетово
Вооружен разбојник украл 5 илјади евра од Агенција за трансфер на пари во Тетово. Гостиварец пријавил кражба на моторцикл кој му бил паркиран и врзан за синцир пред неговата зграда. Полицијата информираше и за најдена дрога кај жител на Мала Речица.

17.09.2018 - Малку фирми ги заштитуваат своите производи
Претставници на тетовски фирми присуствуваа на презентацијата насловена како Заштити го својот производ. Презентацијата се одржа по повод 25 годишнината од основањето на Државниот завод за индустриска сопственост.

17.09.2018 - Кражба во црквата "Свети Димитрија" во Теарце
Ограбена црквата "Свети Димитрија" во Теарце. Од полицискиот билтен и информација за гостиварец приведен за издржување едногодишна казна затвор поради неовластено поизводство и пуштање во промет наркотични дроги.

17.09.2018 - Автомобил удрел во куче бездомник, повреден сопатник
25 годишен сопатник завршил на скопските клиники со повреди откако возилото со кое превезувал удрило и усмртило куче бездомник на автопатот Скопје - Тетово. Во вчерашната контрола , полицијата открила 11 пијани возачи.

17.09.2018 - Изложба на фотографии на членови од Третиот партизански одред во тетовскиот Музеј
Значајни настани од историското минато се одбелжаа денес со изложба на уметнички слики и фотографии на членови од Третиот тетовски партизански одред и борци од НОБ во Галеријата на музејот на тетовскиот крај.

16.09.2018 - Молебен за почеток на проширување на црквата во Брвеница
Со водосвет и молебен започнаа градежните работи за проширување и обновување на црквата "Свети Атанасиј"

15.09.2018 - Во Гостивар наскоро повторно ќе се наплатува зонското паркирање кое беше укинато во февруари
Цената останува иста, 25 денари за еден час.прикажани: 11 - 21 од 22371  |  претходни 10 | следни 10

 
     
 
 
Телевизија Кисс започна да емитува програма во 1994 година и во тоа време беше една од првите приватни телевизиски куќи во Македонија. Нашиот телевизиски сигнал ја покрива полошката котлина и планинскиот регион и опфаќа два града, Тетово и Гостивар и стотина села, односно, околу 300 до 350 илјади потенциални гледачи. Програмата тече 24 часа, а емитуваме програма од наше производство како и лиценцни содржини.
     
   
     
 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     

 
 
наши деловни партнери
 
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.