12.12.2017 - Предавање посветено на борбата против корупцијата денес одржа Амбасадорот на САД, Џес Бејли на Универзитетот на Југоисточна Европа
Притоа ги охрабри студентите да пријавуваат доколку некој од нив побара мито.

12.12.2017 - Истакнатиот македонски уметник, тетовецот Павле Кузманоски оваа година одбележува 50 години творештво
По повод овој јубилеј беа организирани повеќе изложби а финалната ќе ја постави Музејот на град Скопје.

12.12.2017 - СВР Тетово со потсетување на глобите за возење без положен испит
По тетовските улици и патишта и понатаму се управуваат возила без возачка дозвола и со истечена регистрација. СВР Тетово со потсетување до граѓаните за висината на глобите за ваквите прекршоци.

12.12.2017 - Тетовскиот пазар е со раскопан тротоар и без доволно паркиралишта
Без доволно паркинг простор, со раскопан тротоар, со голем број импровизирани тезги и диви продавачи, вака изгледа тетовскиот зелен пазар изминатава година. Граѓаните сметаат дека општинските власти треба да водат повеќе грижа за зелениот пазар и да воспостават ред и контрола.

11.12.2017 - Познати експерти од странство држат предавања на Штуловиот универитет
Експерт од НАСА лично одржал предавање на Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово. На различни теми Универзитетот организира панел дискусии за сите заинтересирани студенти, но и граѓани.

11.12.2017 - Полицискиот билтен на случувања бележи кражба во продавница за телефонска галантерија во Тетово
Ноќта помеѓу саботата и неделата засега непознати сторители извршиле тешка кражба во продавница за телефонска галантерија лоцирана во комплексот „Ловец“ во Тетово, а сопственост на 53-годишник од тетовското село Глоѓи.

11.12.2017 - 17 единици крв се собраа на денешната крводарителна акција во Секторот за внатрешни работи Тетово
Ова е трета акција во СВР Тетово за 2017 година.

11.12.2017 - СВР Тетово со апел до граѓаните
Доследно да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и да ја прилагодат брзината според условите на патот.

10.12.2017 - Верижен судир на патот Гостивар-Кичево
Во сообраќајката со тешки телсни повреди, два скршени заба, се здобил возачот на Лупото З.М. додека возачот на Киата заедно со уште седум сопатници од трите возила се здобиле со телесни повреди.

10.12.2017 - Три сообраќајки во Тетовско
Четири повредени лица од кои едно потешко и материјална штета од 110 илјади денари се последиците од три сообраќајни несреќи што како последици на неприлагодени брзини според условите на патот се случиле во тетовско вчера и изминатата ноќ информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.прикажани: 1 - 11 од 21465  |  следни 10

 
     


 
 
12.12.2017 - Предавање посветено на борбата против корупцијата денес одржа Амбасадорот на САД, Џес Бејли на Универзитетот на Југоисточна Европа

12.12.2017 - Истакнатиот македонски уметник, тетовецот Павле Кузманоски оваа година одбележува 50 години творештво

12.12.2017 - СВР Тетово со потсетување на глобите за возење без положен испит

12.12.2017 - Тетовскиот пазар е со раскопан тротоар и без доволно паркиралишта

11.12.2017 - Познати експерти од странство држат предавања на Штуловиот универитет

11.12.2017 - Полицискиот билтен на случувања бележи кражба во продавница за телефонска галантерија во Тетово

11.12.2017 - 17 единици крв се собраа на денешната крводарителна акција во Секторот за внатрешни работи Тетово

11.12.2017 - СВР Тетово со апел до граѓаните

10.12.2017 - Верижен судир на патот Гостивар-Кичево

10.12.2017 - Три сообраќајки во Тетовско

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.