09.09.2017 - Акција на полицијата во тетовско

На 09.09.2017 година во 01.30 часот, по преземени мерки и активности за пронаоѓање на нелегално вработени странски државјани, од страна на полициски службеници од Регионален центар за гранични работи Север била извршена контрола во угостителски објект, сопственост на А.А. и А.А., лоциран на автопатот Тетово – Гостивар.

Притоа, биле приведени 11 странски државјанки, кои биле затекнати како танцуваат и ги забавуваат присутните гости во наведениот објект. Се преземаат мерки за целосно рачистување на случајот.

 
     


 
 
20.11.2017 - Пијан гостиварец украл возило и удрел со него во бандера

20.11.2017 - Спортски вести

20.11.2017 - Пожар во ноќен клуб во Жеровјане

19.11.2017 - Одбележани 73 години од ослободувањето на Тетово

19.11.2017 - Одземени 19.300 денари при разбојништво во тетовската обложувалница

18.11.2017 - 4 килограми марихуана пронајдена кај тетовец

18.11.2017 - Кој го загадува Тетово

17.11.2017 - Штуловиот универзитет прослави 16 години постоење

17.11.2017 - Изложба по повод Денот на ослободување на Тетово

17.11.2017 - Малолетник ограбил спортска обложувалница во Тетово

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.