09.09.2017 - Акција на полицијата во тетовско

На 09.09.2017 година во 01.30 часот, по преземени мерки и активности за пронаоѓање на нелегално вработени странски државјани, од страна на полициски службеници од Регионален центар за гранични работи Север била извршена контрола во угостителски објект, сопственост на А.А. и А.А., лоциран на автопатот Тетово – Гостивар.

Притоа, биле приведени 11 странски државјанки, кои биле затекнати како танцуваат и ги забавуваат присутните гости во наведениот објект. Се преземаат мерки за целосно рачистување на случајот.

 
     


 
 
23.05.2018 - Свечена академија во пресрет на Денот на сесловенските просветители

23.05.2018 - ОЈО Тетово поднесе обвинение против 13 лица учесници во вооружениот инцидент во Мала Речица

23.05.2018 - Викендов ќе се одржи 37-то традиционално искачување на Титов Врв

22.05.2018 - Прослава на Свети Никола - летен во Доброште

22.05.2018 - Тетово повторно под вода

22.05.2018 - 24 -годишник од Република Албанија заработи кривична пријава поради постоење основи за сторени кражби во џамија

22.05.2018 - Празникот Свети Никола летен, традиционално се празнуваше во црквата Свети Никола во Жилче

21.05.2018 - Во сообраќајни контроли евидентирани 29 алкохолизирани возачи

21.05.2018 - Случаи на грип во Гостивар и во месец мај

21.05.2018 - Од 24 до 27 мај на Попова Шапка ќе се одржи Параглајдерски натпревар Љуботен опен 2018

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.