13.02.2018 - Апел од СВР Тетово до навивачите на Шкендија и Вардар


Пред утрешниот првенствен фудбалски натпревар помеѓу прволигашите Шкендија од Тетово и Вардар од Скопје, Секторот за внатрешни работи Тетово со апел до навивачките групи на двете екипи, коректно и докрај спортски да ги бодрат своите миленици, без груби навреди и вулгарни скандирања на меѓуетничка и друга основа и да се воздржат од предизвикување и учество во индиценти.
Секторот за внатрешни работи Тетово им укажува на навивачите пред, во текот и по завршувањето на натпреварот да се однесуваат дисциплирано и одговорно, да не наседнуваат на провокации и да не причинуват насилство, за да не им наштетат на своите омилени клубови.
Навивачите кои поединечно или групно ќе предизвикаат или ќе бидат директни учесници во инциденти, ќе бидат соодветно пријавени и ќе се соочат со законски импликации. Секторот за внатрешни работи Тетово ги превзема сите неопходни мерки и активности за безбедно одигрување на овој фудбалски натпревар, како и за другите во првенството и очекува организаторите и навивачите да покажат висок степен на одговорност, спортска свест и култура.

Наташа Петровска


 
     


 
 
20.02.2018 - Патот Порој - Ѓермо се уште е блокиран со наноси од камења и земја

20.02.2018 - Апел на СВР Тетово за внимателно возење поради појава на голомразица

20.02.2018 - Две сообраќајки се случиле вчера во тетовско

20.02.2018 - Полицијата пронашла оружје кај жител на Горно Седларце

20.02.2018 - За прв пат во рамки на седмиот скијачки меморијал Стеве Илиески Караѓуле се одржа натпревар во сноубординг велеслалом за деца

19.02.2018 - Во јануари пријавен втор случај на мали сипаници во Тетово

19.02.2018 - Пораснал бројот на издадени одобренија за градби во полошко

19.02.2018 - Сообраќајка на автопатот Скопје Тетово со 5 повредени лица

19.02.2018 - За сторени 9 кражби во црквите изминатиот период се осомничени двајца малолетници и еден 18-годишник

19.02.2018 - Две излетувања на возила од коловоз завршиле со пет повредени лица, од кои две се пренесени на скопските клиники.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.