14.06.2018 - Во билтенот на случувања регистриран во тетовската полиција се бележи семејно насилство во Тетово

39 годишна жена од Тетово вчера во 21 часот пријавила семејно насилство кое го извршил нејзиниот сопруг, исто на 39 години. Петнаесетина минути претходно тој дошол во алкохолизирана состојба и почнал да крши се во куќата. Во еден момент и физички ја нападнал. Подоцна, тој сам се пријавил во Полициска станица Тетово каде бил задржан за расчистување на случајот.

Во Гостивар вчера околу 11.30 часот на ул.„ЈНА“ во куќа сопственост на 42 годишник при извршување на решение од страна на извршителка, при попис на предмети во куќата биле пронајдени два пиштоли. Едниот е марка „ЦЗ“ калибар 9мм со рамка без куршуми и „Екол Волга“ калибар 9мм со рамка без куршуми и еден куршум калибар 9мм. За пронајденото оружје, 42 годишникот не поседувал дозвола. Со потврда за привремено одземени предмети оружјето било одземено за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 
     


 
 
16.08.2018 - КУД Свети Сава од Гуча се вратија со награда за најдобра женска носија

16.08.2018 - Гром удрел во патничко возило во Копанце

16.08.2018 - Лица со посебни потреби од Тетово, и понатаму се соочуваат со бирократски процедури но и инфраструктурни пречки.

15.08.2018 - Ќе никне ли годинава импровизиран сточен пазар во Тетово?

15.08.2018 - Во сообраќајна незгода повреден 9-годишник од село Ларце

15.08.2018 - Православните верници вчера го чествуваа празникот посветен на Светите седум маченици Макавеи

15.08.2018 - Комуналните претпријатија во полошко немоќни да се справат со двојно повеќе смет фрлен од граѓаните летово

14.08.2018 - Отоврена прва фитнес зона во Гостивар

14.08.2018 - Шест месеци откако е на слобода, тетовецот Славчо Блажевски кој по 24 години беше пуштен од затвор, бара работа

14.08.2018 - Фудбалерите на Љуботен од вчера официјално започнаа со тренинзи на стариот стадион во Тетово

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.