10.07.2018 - Сам се пријавил во полиција откако ја истепaл девојката

Деветнаесетгодишната девојка во тетовското село Палатица, околу 18 часот и 30 минути додека одела кај пријателка, во близина на училиштето ја пресретнал 19 годишникот од Порој со иницијали Н.К.

Според кажувањето на девојка кога се доближила до возилото, тој насилно, со влечење за коса ја внел, а потоа повеќе пати ја удирал по телото и и се заканувал дека и во иднина мора да бидат заедно.

Потоа почнал да се движи со возилото по регионалниот пат Скопје-Тетово, а во еден момент таа успеала да излезе од возилото и со друго возило на случаен минувач заминала во Желино. Нешто подоцна, момчето сам се пријавил во Полициското одделение Групчин.

 
     


 
 
21.09.2018 - Православните верници денес го чествуваат Рождеството на Пресвета Богородица

21.09.2018 - Советот на општина Гостивар денес ја одржа својата седма седница

21.09.2018 - Тројца малолетници во тетовската полиција пријавиле напад од други врсници

21.09.2018 - Годишнина од стрелањето на Младен Симоски и Андреа Христовски

21.09.2018 - Поранешниот генерален секретар на НАТО, Џорџ Робертсон, вчера ги посети селата Теарце и Вратница

20.09.2018 - Во Тетово се отвори невролошка-специјалистичка амбуланта на др. Данијела Војтикив Самоиловска

20.09.2018 - Дараком во пресрет на одбележување на својот 25 годишен јубилеј отвори нов продажен салон

20.09.2018 - Сообраќајна на две возила и една незгода поради бездомно куче, евидентира тетовската полиција

20.09.2018 - За две недели приведени 70 лица поради дрога

19.09.2018 - Утрово воздухот во Тетово мирисаше на чад

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.