12.07.2018 - Утре неколку тетовски улици ќе немаат струја

Од ЕВН Македонија известуваат дека заради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, без снабдување утре во периодот од 9 до 10.30 ќе останат потрошувачите од улицата Гоце Делчев, црквата Свети Никола, ул. Солунска, населба Колтук, ул Беломорска, ул Истра, ул Црнотравска и ул. Вукашин Симоски. Од 10.10 до 14.10 струја ќе нема во село Варвара, додека пак 10.05 до 13.35 на излез од село Џепчиште.

И во Гостиварско утре без електрична енергија ќе останат потрошувачите од с.Бродец, полициска станица Стрезимир, с.Богдево, с.Кракорница, с.Ничпур, с.Стрезимир и тоа во периодот од 10 до 15 часот, додека областа регионален пат од Млаки кон с.Дебреше ќе нема струја од 9 до 14 часот.


 
     


 
 
21.09.2018 - Православните верници денес го чествуваат Рождеството на Пресвета Богородица

21.09.2018 - Советот на општина Гостивар денес ја одржа својата седма седница

21.09.2018 - Тројца малолетници во тетовската полиција пријавиле напад од други врсници

21.09.2018 - Годишнина од стрелањето на Младен Симоски и Андреа Христовски

21.09.2018 - Поранешниот генерален секретар на НАТО, Џорџ Робертсон, вчера ги посети селата Теарце и Вратница

20.09.2018 - Во Тетово се отвори невролошка-специјалистичка амбуланта на др. Данијела Војтикив Самоиловска

20.09.2018 - Дараком во пресрет на одбележување на својот 25 годишен јубилеј отвори нов продажен салон

20.09.2018 - Сообраќајна на две возила и една незгода поради бездомно куче, евидентира тетовската полиција

20.09.2018 - За две недели приведени 70 лица поради дрога

19.09.2018 - Утрово воздухот во Тетово мирисаше на чад

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.