12.07.2018 - По шести пат ќе се организира Тетовско културно лето

Концерти за деца и млади, театарски претстави но и разни атрактивни спортови. Ова ќе бидат дел од содржините на шестото издание на тетовското културно лето.

-Концертите вообичаено ќе бидат организирани на градскиот плоштад, улицата ЈНА или таканаречената улица со чадорите како и во Жена парк. Освен концертите и театарските претстави годинава ќе има и повеќе спортски активности како бокс, фудбалски нартпревар на жени фудбалерки, кампување во планина, дефиле на мотори низ градските улици и слично истакна уметничкиот директор Јетон Пустина.

Оваа недела во организација на иницијативата Прв до врв од Скопје ќе бидат организирани планинско трчање како и друмски и планински велосипедизам од Тетово до Попова Шапка, рече Александар Георгиевски од инцијативата Прв до врв.

Тетовско културно лето ќе трае до 3 –ти август


 
     


 
 
21.09.2018 - Православните верници денес го чествуваат Рождеството на Пресвета Богородица

21.09.2018 - Советот на општина Гостивар денес ја одржа својата седма седница

21.09.2018 - Тројца малолетници во тетовската полиција пријавиле напад од други врсници

21.09.2018 - Годишнина од стрелањето на Младен Симоски и Андреа Христовски

21.09.2018 - Поранешниот генерален секретар на НАТО, Џорџ Робертсон, вчера ги посети селата Теарце и Вратница

20.09.2018 - Во Тетово се отвори невролошка-специјалистичка амбуланта на др. Данијела Војтикив Самоиловска

20.09.2018 - Дараком во пресрет на одбележување на својот 25 годишен јубилеј отвори нов продажен салон

20.09.2018 - Сообраќајна на две возила и една незгода поради бездомно куче, евидентира тетовската полиција

20.09.2018 - За две недели приведени 70 лица поради дрога

19.09.2018 - Утрово воздухот во Тетово мирисаше на чад

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.