15.07.2018 - Прослава во Тетово
Тетово синоќа беше еден од петнаесетте града во земјава каде беше организирана голема прослава по повод поканата за членство во НАТО и датум за преговори со ЕУ. На градскиот плоштад свој настап пред тетовци имаа Биг Мама, Дани и Хај Контрол.Со тетовци прославуваа министерот за внатрешни работи Оливер Спасоски, заменик министерот за одбрана Беким Мексути и вицепремиерот за дијаспора, Едмонд Адеми.


Централната прослава се одржа во Скопје каде настапија Кирил Џајковски, Архангел и Печурките (Кепурдат)


 
     


 
 
16.08.2018 - КУД Свети Сава од Гуча се вратија со награда за најдобра женска носија

16.08.2018 - Гром удрел во патничко возило во Копанце

16.08.2018 - Лица со посебни потреби од Тетово, и понатаму се соочуваат со бирократски процедури но и инфраструктурни пречки.

15.08.2018 - Ќе никне ли годинава импровизиран сточен пазар во Тетово?

15.08.2018 - Во сообраќајна незгода повреден 9-годишник од село Ларце

15.08.2018 - Православните верници вчера го чествуваа празникот посветен на Светите седум маченици Макавеи

15.08.2018 - Комуналните претпријатија во полошко немоќни да се справат со двојно повеќе смет фрлен од граѓаните летово

14.08.2018 - Отоврена прва фитнес зона во Гостивар

14.08.2018 - Шест месеци откако е на слобода, тетовецот Славчо Блажевски кој по 24 години беше пуштен од затвор, бара работа

14.08.2018 - Фудбалерите на Љуботен од вчера официјално започнаа со тренинзи на стариот стадион во Тетово

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.