14.08.2018 - Фудбалерите на Љуботен од вчера официјално започнаа со тренинзи на стариот стадион во Тетово

Оваа недела фудбалерите на Љуботен ја започнаа официјално со тренинзи на стариот стадион во Тетово, како дел од подготовките во пресрет на првенството во Третата фудбалска лига запад. Паралелно ќе го користат и игралиштето на Агенцијата за млади и спорт на Спортскиот центар.

Како шампиони на општинската лига во Тетово ФК Љуботен се пласираше во Третата лига. На тој начин клубот прави чекор напред во подобрување на статусот во пресрет на 2019 година, кога одбележува 100 години од постоењето.

До сегашниот пласман, еден ранг погоре, доаѓа откако група стопанственици од градот го презедоа раководството на клубот. Љуботен од 1993 до 1996 година беше член на Првата македонска фудбалска лига.


 
     


 
 
21.09.2018 - Православните верници денес го чествуваат Рождеството на Пресвета Богородица

21.09.2018 - Советот на општина Гостивар денес ја одржа својата седма седница

21.09.2018 - Тројца малолетници во тетовската полиција пријавиле напад од други врсници

21.09.2018 - Годишнина од стрелањето на Младен Симоски и Андреа Христовски

21.09.2018 - Поранешниот генерален секретар на НАТО, Џорџ Робертсон, вчера ги посети селата Теарце и Вратница

20.09.2018 - Во Тетово се отвори невролошка-специјалистичка амбуланта на др. Данијела Војтикив Самоиловска

20.09.2018 - Дараком во пресрет на одбележување на својот 25 годишен јубилеј отвори нов продажен салон

20.09.2018 - Сообраќајна на две возила и една незгода поради бездомно куче, евидентира тетовската полиција

20.09.2018 - За две недели приведени 70 лица поради дрога

19.09.2018 - Утрово воздухот во Тетово мирисаше на чад

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.