14.08.2018 - Отоврена прва фитнес зона во Гостивар

Првата фитнес зона денеска свечено беше пуштена во употреба од градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари и заменик директорот на Агенцијата за млади и спорт Газменд Ристеми. Од Агенцијата најавија нови инвестиции во Гостивар.Во новата Фитнес зона државата инвестираше 2 милиони денари.Има осум справи и пропратна опрема. Од Агенцијата за млади и спорт, најавија дека во наредниот период ќе следуваат нови инвестоции во Гостивар, со цел развој на спортот.


Градоначалникот на Гостивар се заблагодари на инвестицијата, но даде забелешка дека државата во изминатите девет месеци откако тој е на власт, не инвестирала ниту денар во општината.Фитнес зоната се наоѓа во гостиварската населба Дутлок во близина на градскот стадион .

 
     


 
 
21.09.2018 - Православните верници денес го чествуваат Рождеството на Пресвета Богородица

21.09.2018 - Советот на општина Гостивар денес ја одржа својата седма седница

21.09.2018 - Тројца малолетници во тетовската полиција пријавиле напад од други врсници

21.09.2018 - Годишнина од стрелањето на Младен Симоски и Андреа Христовски

21.09.2018 - Поранешниот генерален секретар на НАТО, Џорџ Робертсон, вчера ги посети селата Теарце и Вратница

20.09.2018 - Во Тетово се отвори невролошка-специјалистичка амбуланта на др. Данијела Војтикив Самоиловска

20.09.2018 - Дараком во пресрет на одбележување на својот 25 годишен јубилеј отвори нов продажен салон

20.09.2018 - Сообраќајна на две возила и една незгода поради бездомно куче, евидентира тетовската полиција

20.09.2018 - За две недели приведени 70 лица поради дрога

19.09.2018 - Утрово воздухот во Тетово мирисаше на чад

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.