10.10.2018 - Основното училиште Лирија во Тетово со низа активности по повод Детската недела

Со свечена заклетва, првооделенците од основното училиште Лирија официјално пристапија во Детската организација, обврзувајќи се на нивните права, но и должности. Нивната поголема соученичка ја читаше тие ја повторуаа. Потоа, ја гледаа приредбата од нивните поголеми другарчиња од училиштето, кои во нивна чест пееја и играа.Децата ги запознаа првачињата и со дел од нивните права.

Одделенскиот наставник Радица Ацеска информира за сите активности кои училиштето ги реализирано со цел одбележување на Детската недела.

Учениците продолжија со активности во дворот на училиштето до крајот на нивниот школски ден.

Соња Стрезовски

 
     


 
 
30.11.2018 - Зимско одржување на патиштата

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

29.11.2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

29.11.2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

28.11.2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

28.11.2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

28.11.2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

27.11.2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

27.11.2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.