11.10.2018 - 9 странски државјанки што работеле како пеачки и танчерки се приведени ноќеска во полиција


Ноќеска во периодот од 22.00 часот до 02.00 часот по полноќ полициски службеници од СВР Тетово извршиле акциска контрола во угостителски објект во село Горно Седларце, лоциран покрај автопатот Тетово – Гостивар, сопственост на 42 годишен тетовец, соопшти МВР. Притоа, во објектот биле затекнати 10 девојки,пет од Република Албанија и пет од Република Македонија, кои ги забавувале гостите. Странските државјанки биле приведени во Полициската станица Тетово за натамошна постапка.

Во периодот од 00.50 часот до 02.00 часот рано утрово полициски службеници од СВР Тетово извршиле акциска контрола во угостителски објект во Тетово, лоциран покрај регионалниот пат Тетово – Желино, сопственост на 42 годишен тетовец, соопшти МВР. Притоа, во објектот биле затекнати шест девојки(четири од Република Србија и две од Република Македонија) кои ги забавувале гостите. Странските државјанки биле приведени во Полициската станица Тетово за натамошна постапка.

Како што соопшти МВР, вчера во 13.40 часот на Граничен премин Аеродром Скопје како депортирано лице од Швајцарија пристигнал 36 годишен жител на тетовско Камењане. При проверка било констатирано дека лицето се наоѓа на листата со мерка апси за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. Во 16.50 часот лицето било предадено на полициски службеници од СВР Скопје за спроведување до Казнено-поправната установа - Затвор Тетово.

Наташа Петровска

 
     


 
 
30.11.2018 - Зимско одржување на патиштата

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

29.11.2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

29.11.2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

28.11.2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

28.11.2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

28.11.2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

27.11.2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

27.11.2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.