07.11.2018 - Информации од полициски билтен

Полицијата денес информира дека 67 годишна жена од Лешок пријавила семејно насилство извршено од нејзиниот 50 годишен син кој ги нападнал сопругата и другите членови на семејството. Вчера на регионалниот пат Тетово-Волковија при судир на две возила повреден е 26 годишник.

Во полицијата вчера се одржа средба со претставници на навивачките групи.

На двете одвоени средби со претставници на тетовските навивачки групи „Војводи“ и „Балисти“ се зборуваше за последните инциденти кои изминатиот викенд се случија во Тетово, но и за формите и начините за надминување на сите проблеми и недоразбирања, велат од СВР Тетово.

На средбите се договорени мерки и активности за релаксирање на односите помеѓу тетовските навивачи, а договорено е, исто така, во иднина тие да се воздржат од говорот на омраза, непримерно скандирање и упатување на навредливи и вулгарни пораки кон другите. 
     


 
 
12.11.2018 - Со цел да се избегне статусната разлика меѓу учениците, и основното училиште Андреа Савески Ќиќиш ги воведе училишните униформи

12.11.2018 - Саем на костени, вино и мед

12.11.2018 - Нападнат главен судија во тетовско, поради незадоволство од резултатот

12.11.2018 - Голомразица на патиштата кон Стража, Маврово и Попова Шапка

12.11.2018 - По повод Светскиот ден на борбата против дијабетесот, Здружението на дијабетичари Тетово организираше бесплатно мерење на шеќер во крвта

11.11.2018 - Пена полна со разни отпадоци

11.11.2018 - Тетово домаќин на 9-тиот Републички натпревар во табла

10.11.2018 - Црквата и општината сосема ги заборавија и кренаа раце од новите православни градски гробишта кај тетовско Фалише

10.11.2018 - Концерт насловен "Мојот пат" на маестро Ивица Зориќ

10.11.2018 - In memoriam- Илија Петровски

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.