08.11.2018 - Полицијата бележи два физички напади во текот на вчерашниот ден

Полицијата бележи два физички напади во текот на вчерашниот ден. 17- годишник од тетовското село Челопек, пријавил дека чекајќи автобус на улица „Илинденска“, во близина на Шарена џамија во Тетово, околу 19 часот му се доближил 18-годишник од Горно Палчиште и физички го нападнал. Напаѓачот е пронајден и приведен во Полициската станица Тетово. Против него ќе следува поднесок.

Физички нападнат бил и 27-годишник од гостиварското село Чегране. Според пријавеното околу 23 часот и 30 минути во и надвор од чајџилница во селото, во која престојувал, физички бил нападнат од двајца негови соселани на возраст од 41 и 53 години. Од двете пријавени лица физички бил нападнат и неговиот брат кој се обидел да ги раздели. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Во полицискиот билтен на СВР Тетово и информација за пронајден кокаин. Полициски службеници на Секторот за внтрешни работи Тетово-Полициска станица Гостивар, вчера од 13 часот и 30 минути до 14 часот, извршиле претрес во угостителски објект, лоциран на улица „ЈНА“ во Гостивар. При претресот, во собата во која престојувале 34-годишна жителка на Ростуше и 21-годишен скопјанец, пронајден е кокаин, како и една банкнота со остатоци од кокаин.
Двајцата лишени се од слобода и по целосното расчистување на случајот ќе следува соодветен поднесок.


 
     


 
 
12.11.2018 - Со цел да се избегне статусната разлика меѓу учениците, и основното училиште Андреа Савески Ќиќиш ги воведе училишните униформи

12.11.2018 - Саем на костени, вино и мед

12.11.2018 - Нападнат главен судија во тетовско, поради незадоволство од резултатот

12.11.2018 - Голомразица на патиштата кон Стража, Маврово и Попова Шапка

12.11.2018 - По повод Светскиот ден на борбата против дијабетесот, Здружението на дијабетичари Тетово организираше бесплатно мерење на шеќер во крвта

11.11.2018 - Пена полна со разни отпадоци

11.11.2018 - Тетово домаќин на 9-тиот Републички натпревар во табла

10.11.2018 - Црквата и општината сосема ги заборавија и кренаа раце од новите православни градски гробишта кај тетовско Фалише

10.11.2018 - Концерт насловен "Мојот пат" на маестро Ивица Зориќ

10.11.2018 - In memoriam- Илија Петровски

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.