08.11.2018 - Сообраќајните контроли ќе се интензивираат


Учесниците во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила, особено возачите да носат зимска опрема по 15 ноември е апелот на Полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Тетово. Во спротивно потсетуваат дека полициските службеници се постојано на терен и соодветно ги санкционираат прекршоците.


Како што изјави командирот на Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај, Зоранчо Талев, засега нема некое ново сообраќајно решение како што е пробивање на улици или воведување на едносмерен сообраќај со кое би се вовело ред во движењето на возилата и пешаците.


Секторот за внатрешни работи Тетово од втората половина на минатиот месец почна да презема засилени контролни активности околу паркирањето во Тетово и особено во неговото централно подрачје.Наташа Петровска

 
     


 
 
12.11.2018 - Со цел да се избегне статусната разлика меѓу учениците, и основното училиште Андреа Савески Ќиќиш ги воведе училишните униформи

12.11.2018 - Саем на костени, вино и мед

12.11.2018 - Нападнат главен судија во тетовско, поради незадоволство од резултатот

12.11.2018 - Голомразица на патиштата кон Стража, Маврово и Попова Шапка

12.11.2018 - По повод Светскиот ден на борбата против дијабетесот, Здружението на дијабетичари Тетово организираше бесплатно мерење на шеќер во крвта

11.11.2018 - Пена полна со разни отпадоци

11.11.2018 - Тетово домаќин на 9-тиот Републички натпревар во табла

10.11.2018 - Црквата и општината сосема ги заборавија и кренаа раце од новите православни градски гробишта кај тетовско Фалише

10.11.2018 - Концерт насловен "Мојот пат" на маестро Ивица Зориќ

10.11.2018 - In memoriam- Илија Петровски

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.