30.03.2008 - Ограбена црквата Свети Спас во Лавце

Разбојници ја ограбиле црквата Свети Спас, лоцирана на Калето кај тетовското село Лавце. Според полицијата, во периодот од 27 до 29 март, годинава, непознато лице со погоден предмет ја исекло металната решетка од прозорецот, по што влегло во црквата и од дрвена маса украло метални пари. Не е позната точната сума на украдените пари. Увид на лице место извршила екипа на тетовската полиција, а од МВР велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.


 
     


 
 
30.11.2018 - Зимско одржување на патиштата

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

29.11.2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

29.11.2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

28.11.2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

28.11.2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

28.11.2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

27.11.2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

27.11.2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.