Архива на ТВ вести  
   

Регионални вести 2 септември


Регионални вести 1 септември


Регионални вести 31 август


Регионални вести 30 август


Регионални вести 29 август


Регионални вести 28 август


Регионални вести 27 август
прикажани: 1 - 8 од 1685  |  следни 7

 
     


 
 
02.09.2014 - Обилните врнежи од дожд целосно ги поплавуваа улиците и тротоарите во градот

01.09.2014 - Учениците денес ја започнуваат новата учебна година.

01.09.2014 - Во основните и средни училишта на подрачјето на општина Гостивар денес наставата започна за 11 илјади ученици

01.09.2014 - Рударите кои во изминатата година постигнале најдобри резултати денес на централната манифестација по повод Денот на рударите беа наградени со плакети

30.08.2014 - Осквернавена и ограбена црква на тетовското Кале

29.08.2014 - Од понеделник започнува новата учебна година, а во книжарниците веќе почнува да се чувствува раздвиженост

29.08.2014 - Општинската организација на СДСМ Тетово преку писмено соопштение со реакција на настаните во општинскиот совет на Тетово

29.08.2014 - Вчера полицијата регистрирала два случаи на семејно насилство во тетовско-гостиварскиот регион

28.08.2014 - Православните верници денес го чествуваат празникот Успение на Пресвета Богородица

28.08.2014 - Одбележана 23 годишнината од смртта на војникот Драгослав Петровски Чиче од тетовско Ратае, кој загина во борбите кај Вуковар како припадник на тогашната ЈНА

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.